петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

ФОТО: Ова е велешанецот кој беше пронајден мртов

ub11asd4213222

Последни вести

Раната на 23- годишниот Адил Сулејмани, кој вчера беше пронајден мртов, не била од огнено оружје, туку од нож. Телото е предадено на обдукција.

Неговиот татко го нашол на нивниот плац во близина на Ветеринарната станица во Велес, на кој порано продавале дрва.

Полицијата работи на пронаоѓање на сторителите и откривање на мотивите за убиството.

 

Најчитани вести