сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Ова се дечињата кои вчера изгореа во пожар

kristijan-jovanovic-anastasija-jovanovic-viktorija-jovanovic-izgorelo-dvoje-d-1414709284

Поврзани вести

На оваа фотографија се двете дечиња кои, за жал, вчера изгореа во пожарот кој ја зафатил нивната семејна куќа во Панчево.

Нивната мајка, триесет и четиригодишната Викторија Јовановиќ ги оставила заклучени и отишла кај својата мајка да пие кафе.

– Дојде да земе дрва за да се згреат дечињата. Откако ги исече дрвата, испи кафе. Потоа дотрча сосетката и рече, Викторија излегува чад од твојата куќа, вели извор.

Мајката веднаш притрчала дома, почнала да плаче и да моли за помош. Прво го изнеле малото момченце и му дале да се напие вода, но веќе било касно. Потоа тргнале и по ќеричката, но и таа била мртва.

Мајката е викната во полиција на сослушување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести