вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Ова се жртвите од стравичниот напад во Париз

zrtvi

Последни вести

Четири од жртвите на нападот на редакцијата на сатиричниот весник „Чарли Ебдо“ во Париз се карикатуристите на истиот, информира француското обвинителство, пренесуваат медиумите.

Карикатуристите Шара, Кабу, Волинск и Тинју, ги идентификувале преживеаните на местото на несреќата непосредно после нападот.

Напаѓачите извикувале „Алах Акбар“ и „Ќе го одмаздиме пророкот“, пренесуваат странските медиуми.

Најчитани вести