петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Оваа боја на коса е вистински хит оваа есен

Оваа боја одлично им одговара речиси на сите, а со нијансите на паднато лисје совршено ја слави есента.

boja-kosa-esen

Поврзани вести

Оваа боја одлично им одговара речиси на сите, а со нијансите на паднато лисје совршено ја слави есента.

Додека за летниот период се карактеристични русите тонови во косата, новиот тренд на боење што ги слави есенските нијанси полека го освојува Холивуд, а изгледа мошне привлечно. Можеби веќе знаете дека розево-златната боја е вистински хит кога станува збор за накитот, а сега стана и една од најпопуларните бои на косата, особено на Инстаграм.

Иако е неконвенционална, оваа боја е мошне прифатена, поради нејзината нежност и неупадливост.

Најчитани вести