сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Оваа девојка е мис на светот за 2014

mis

Последни вести

Јужноафриканката Ролин Строс е Мис на светот за 2014 година.

Дваесет и двегодишната убавица од Јужна Африка е студентка по медицина.

Љубителка на спортот и музиката, таа беше фаворитка на букмејкерите. Таа ја доби круната на убавината по Филипинката МЕган Јанг, која беше Мис на светот 2013.

Овогодишниот избор за мис беше помрачен од убиството во Хондурас на претендентката за круната на Мис Свет од оваа централноамериканска држава.

Најчитани вести