понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Овие познати личности не стареат

Годините поминуваат но овие познати личности не стареат. Во продолжение погледнете ги фотографиите на неколку познати личности кои не стареат и по поминувањето на неколку децении.

bionseee_naslovna

Последни вести

Годините поминуваат но овие познати личности не стареат. Во продолжение погледнете ги фотографиите на неколку познати личности кои не стареат и по поминувањето на неколку децении.

Бионсе

Овие познати личности не стареат

Овие познати личности не стареат

Поп дивата Бионсе навистина изгледа исто како и пред 20 години. Со самото тоа што тогаш немаше дете, сега може да се дојде до заклучокот дека семејниот живот и љубовта на сопугот навистина и одговараат.

Џенифер Анистон

Овие познати личности не стареат

Овие познати личности не стареат

Неа ја паметиме по улогата на Рејчел Грин од серијата „Пријатели“. Џенифер Анистон ја откри тајната на нејзиниот непроменет изгчед, а тоа е што внесува големи количини вода дневно. Ова и помогнало на 46-годишната актерка и понатаму да изгледа како Рејчел.

Киану Ривс

Овие познати личности не стареат

Овие познати личности не стареат

Тој е еден од најпознатите актери во Холивуд. Иако наскоро ќе наполни 50 години, Киану и понатаму изгледа како да има 30 години.

Џенифер Лопез

Овие познати личности не стареат

Овие познати личности не стареат

Таа престана да старее уште по 20-тите години. Иако е мајка на две деца и е мошне успешна во својата работа, таа не дозволува динамичниот начин на живот да го наруши нејзиниот физички изглед. Џенифер е вистински борец за совршен изглед.

Софија Вергара

Овие познати личности не стареат

Овие познати личности не стареат

Четириесетгодишната актерка не остарела две децении. Преубавата актерка изгледа исто како пред 20 години.

Фарел Вилијамс

Овие познати личности не стареат

Овие познати личности не стареат

Сите се опседнати со него и со неговите гени. Тој одбива да остари. Тој има иста фризура и израз на лицето веќе една деценија. Никој неможе да поверува дека тој има 42 години.

Најчитани вести