среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

(ФОТО) Овие ѕвезди научно докажано имаат најсовршени гради

gradi 1

Последни вести

gradi 2

Врз основа на специфични формули, пластичниот хирург Патрик Малучи пресмета дека најидеални гради имаат Кели Брук, Скарлет Јохансон, Кети Пери, Кејт Миделтон, Миранда Кер и Меган Фокс.

gradi 3

Според неговата формула, идеално е ако жените, изразено во проценти над линијата на брадавицата имаат 45, а под 55 отсто од градите. А тука е важен и аголот од 20 степени под кој се насочени брадавиците.

gradi 4

За да биде уште поинтересно, оваа анализа ја потврдија и резултатите од анкетата во која најголем дел од испитаниците 1300 велат дека за жени со совршени гради ги избираат Кели Брук и Скарлет Јохансон.

gradi 5

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести