вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ФОТО: Падна снег на Шар Планина

sara

Последни вести

МетеоПро доби прекрасни фотографии направени од планинарите од ПЕД „Аргентус Моунт“ од Тетово за време на минатиот викенд. Фотографиите се направени на трасата кон највисокиот врв на Шар Планина, Титов Врв (2747).

sarasnegg22

Во бело се повисоките врвови, со сосема мала снежна покривка, онака како што беше и најавено.

idilasneggg

Повеќе фотографии погледнете на МетеоПро

Најчитани вести