вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

ФОТО: Падна воен хеликоптер во Подгорица, пилотот тешко повреден

Во близина на Команскиот мост околу 13 часот попладнево се урна хеликоптер на војската на Црна Гора.

Podgorica

Последни вести

Во близина на Команскиот мост околу 13 часот попладнево се урна хеликоптер на војската на Црна Гора.

Од Управата на полицијата соопштија дека на местото на настанот се упатени полициски и медицински екипи.

За сега нема податоци за евентуални жртви.

Најчитани вести