вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Паднати бандери и скршени автомобили по невремето во Хрватска

111

Поврзани вести

Паднати бандери, искршени автмобили, тоа е сликата по силното невреме кое ја зафати Хрватска.

Ветерот дувал со брзина од 80 километри на час и направил вистински хаос во Велика Горица.

333

444

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести