петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

ФОТО: Пејачката Беби Дол се омажи на 52 години

Ова е прв брак на пејачката, а кога во една прилика ја прашале зошто досега не се омажила Беби одговрила дека не се мажела за да не мора постојано да се разведува.

bebi-dol-amerikanac-udaja-kurir-stampano-1411773722-575215

Последни вести

Српската пејачка Драгана Шариќ (52) позната како Беби Дол вчера склучи брак со своето долгогодишно момче Алекс кој по потекло е Американец, во една белградска општина, а притоа приредила интимна венчавка со 30 пријатели.

Ова е прв брак на пејачката, а кога во една прилика ја прашале зошто досега не се омажила Беби одговрила дека не се мажела за да не мора постојано да се разведува.

На свадбата присуствувал и познатиот музичар Оливер Мандиќ кој и бил венчален кум на пејачката.

Bebi-Dol-3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести