сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Пендаровски не знае дека ќе го кандидираат, ама со задоволство стои пред ваков натпис

„Стево за претседател“

stevo1

Поврзани вести

Човекот кој утринава тврдеше дека прв пат слуша за намерата на СДСМ да го кандидира за шеф на државата, не изгледа ни малку збунето и изненадено на фотографијата која на фејсбук ја објави СДСМ-Гази Баба, пишува Прес 24.

На една од трибините кои редовно ги држи низ општинските организации на партијата (активност која малку наликува на предизборна кампања), зад него е закачен натпис „Стево за претседател“. Слична трибина за овој петок најавува општинската организација на СДСМ во Центар каде Пендаровски треба да се обрати во 19 часот.

stevo3

Пресс24 вчера објави дека партискиот врв на Бихаќка договорил тој да биде кандидат на претстојните избори. Пендаровски преку порталот Република порача дека до сега со никого не разговарал на оваа тема а не знаел ни дека е предлог на повеќе општински организации иако информацијата со денови кружи низ медиумите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести