Магазин

ФОТО: Пет клучни парчиња облека за ова лето

ФОТО: Пет клучни парчиња облека за ова лето

Како што почнуваат да растат температурите станува јасно дека летото е веднаш зад аголот, но тоа е знак дека е време да го обновиме и гардароберот. Ова лето ќе се поигруваме со силни бои, кул принтови и раскошни, пријатни материјали. Исто така, мора да напоменеме дека ќе имаме безброј можности на дискретен, но ефективен начин да ги откриеме рацете, нозете и рамињата…

Морнарски каро дезен

Obleka-leto-1

За разлика од зимската, летната облека секогаш е во знакот на ефективните принтови, како што се цветниот, на пруги или хавајскиот… Оваа сезона во мода се враќа карото. Дезенот што е лесен за вклопување и стилизирање, оваа сезона ќе ги турне од тронот вечните пруги.

Повеќе трендови на следните страници…