Магазин

ФОТО: Пет начини како да носите патики оваа пролет

ФОТО: Пет начини како да носите патики оваа пролет

Лежерно, спортски, шик… Патиките оваа сезона доминираат во светот на модата и докажуваат дека удобноста и стилот се категории што може да се спојат.

Без разлика дали станува збор за прошетка низ улиците или за вечерно излегување, сезонава патиките се главните обувки што жените со стил обожаваат да ги носат.

Лежерно + софистицирано

Би сакале да носите бели патики? Зошто да не! Погледнете ја модната комбинација на Карли Клос која на фармерки со рамен крој, опуштен џемпер и со секојдневен капут носи бели едноставни патики.

  • Висока мода+кул (повеќе на следната страница…)