понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Петмина повредени во сообраќајка кај Драчево, автомобилот удрил во рампа, па се превртел

Пет лица завршија во болница откако автомобилот со кој се превезувале вчеравечер удрил во рампа, а потоа се превртел.

soobrakajka

Поврзани вести

Во тешка сообраќајна незгода која вчера се случи во Драчево пет лица се здобиле со повреди.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи несреќата се случила во 20.40 часот на локалниот пат од село Долно Лисиче кон Драчево.

lada-500

Автомобилот „лада самара“ кој го управувал 29-годишниот Ф.М. удрил во рампата на железничкиот премин, а потоа се превртел.

Од ударот со телесни повреди се здобиле возачот и тројца сопатници, А.С. (41) и Н.С. (36) и 20- годишниот Д.М.

Со тешки телени повреди се здобил 26-годишниот И.М.

premin-500

 

Сите лица се пренесени во ГОБ „Наум Охридски“ каде се задржани на понатамошно лекување.

ФОТО: Курир

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести