четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: „Пежо“ влета во продавница на „Водњанска“

Сообраќајка во Скопје.

41

Последни вести

Сообраќајката се случи вечерва на булеварот Водњанска во Скопје, спроти клиничкиот центар.

Очевидци за Курир велат дека два автомобили се движеле со малку поголема брзина, по што едниот наеднаш свртел кон влезот на Клинички, при што дошло до мал судир меѓу автомобилите.

12

Од ударот и најверојатно од обидот да избегне поголем судир, возачот на „Пежото“ влетал во една од продавниците која се наоѓа во зградата спроти Клиничкиот Центар. За сега нема информации за повредени.

 

ФОТО: zase.mk31

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести