недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Пијан возел во спротивна насока, повеќе лица повредени

soob500

Последни вести

Страотна сообраќајна несреќа се случила во Бања Лука кога пијан возач летал на улица во погрешна насока.

Несреќата се случила во 23 часот синоќа кога возач на автомобил рено меган кој бил под дејство на алкохол, почнал да вози во погрешна лента и повредил повеќе лица откако удрил во Шкода Октавиа.

Брзата помош веднаш пристигнала на местото на настанот. За среќа, повредените не се во животна опасност.

soob-1500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести