Балкан

Фото: Пијан возел во спротивна насока, повеќе лица повредени

Фото: Пијан возел во спротивна насока, повеќе лица повредени

Страотна сообраќајна несреќа се случила во Бања Лука кога пијан возач летал на улица во погрешна насока.

Несреќата се случила во 23 часот синоќа кога возач на автомобил рено меган кој бил под дејство на алкохол, почнал да вози во погрешна лента и повредил повеќе лица откако удрил во Шкода Октавиа.

Брзата помош веднаш пристигнала на местото на настанот. За среќа, повредените не се во животна опасност.

soob-1500