недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ФОТО: Пијано момче украло „ауди“ и се забило во бандера

pijan

Поврзани вести

Деветнаесетгодишно момче се здобиле со полесни телесни повреди откако вчера вечерта со џип Ауди Q7 се забил во столб за електрично осветлување во Загреб.

Момчето немало ниту возачка дозвола, автомобилот бил украден и згора на се, имал 0,8 промили алкохол во крвта.

pijan-1

Според информациите ко ги објавуваат хрватските медиуми, тој му го украл автомобилот на 41 годишен загрепчанец. Успеал даму ги земе клучевите додека овој седел во кафуле и почнал да дивее со луксузниот џип. Завршил во бандера и предизвикал огромна штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести