четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

ФОТО: Питон проголта цел елен во Зоолошка градина

Питонот си се „послужил“ со елен во Зоолошката градина

piton

Поврзани вести

Чуварите на индиската Зоолошка градина биле изненадени кога виделе како еден питон се „послужил“ со еден од жителите на зоолошката, проголтувајќи цел елен.

Питонот толку се прејал што не можел да побегне од „местото на злосторството“.

Чуварите морале да ја подигнат змијата и по што го пуштиле во шумскиот резерват.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести