среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: „Плачковците“ се собраа 20 години подоцна

1

Последни вести

Многу генерации пораснаа со популарниот филм „Плачковци“.

Филмот е од 1994 – та година, а актерите, кои тогаш беа деца се собраа за да одбележат две децении од создавањето.

Тие направија специјална фото сесија, давајќи им нов „живот“ на некои сцени од филмот.

2 3 4 5 6

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести