петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 18

ФОТО: Планинска куќа од бајките

kuka

Последни вести

Рустикалната планинска куќа „Спениш Пикс Кебин“ која се наоѓа на падините на Алпите дефинитвно ќе ве остави без здив.

Таа содржи елементи на локалната архитектура и нуди можности за уживање и релаксација во нејзиниот вонвременски дизајн.

Куќата, чија вкупна површина изнесува 500 метри квадратни, е изградена од камен и дрво, со што иделано се вклопува во опкружувањето.

Внатрешноста на градбата и елегантната употреба на природните материјали во комбинација со меки текстури, содаваат удобен амбиент и прават куќата да наликува како да е излезена од бајките.

kuka1

За чувството на топлина придонесуваат и камините изработени од камен, кои ги има во дневниот престој, во спалната и семејната соба и во дворот.

Уникатниот декор, паметно осмисленото осветлување и придружните елементи и даваат дополнителна рустикална убавнина на куќата, во која не е правен компромис кога е во прашање стилот.

Шармот на куќата е збогатен со интересни детали, како што се винскиот подрум, уникатните скалила и шармантните кујнски елементи, кои целиот објект го претвораат во совршено место за одмор.

kuka2

kuka3

kuka4

kuka6

kuka7

kuka8

 

Најчитани вести