Магазин

(ФОТО) Платформи, сите ги носат, а никому не му прилегаат. Што мислите вие?

(ФОТО) Платформи, сите ги носат, а никому не му прилегаат. Што мислите вие?

Платформите ова лето повторно се во мода и ги носат сите од Кејт Миделтон до Шерон Стоун. Многу стилисти велат дека платформите не само што се невкусен моден детаљ, можат да бидат и опасни. Дури и тенките нозе во нив изгледаат дебели.

67365_kejt-profimedia0200161938_630x0

Но еве неколку примери кои покажуваат дека платформите знаат да уништат елегантен изглед. Тоа го покажаа Шерон Стоун и Елизабет Харли.

SERON

„Жените не се свесни колку чевлите со платформа им штетат и не се вклопуваат со ништо, посебно не со елегантен фустан,“ сметаат стручњаците.

VIKTORIJA

Некои жени сметаат дека чевлите со платформа се добра замена за чевлите со потпетица и не се заглавуваат. Други исто така сметаат дека се исто толку секси како потпетиците, ги зголемуваат нозете и ги затегнуваат.

Мажите не сакаат платформи, сметаат дека воопшто не изгледаат секси.