петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Плетенките се вистински избор за оваа пролет

pletenkiiiii_naslovnaaa

Последни вести

Постојат голем број причини зошто обожаваме плетенки. Тие се апсолутен фаворит за оваа сезона. Доволно е само да се поиграме со волуменот на клучните места и тие стојат одлично на секој тип лице.

pletenki_2

Речиси и да не постои жена која не ги сака плетенките, а и навистина се лесни за правење.

pletenki_3

Сезонава вистински хит се неуредните, (messy) плетенки. Тајната за да се постигне таков изглед е да не ги правите за да изгледаат совршено, туку, речиси неуредно.

Плетенките се секси и шик, посебно ако се малку растурени.

 

Најчитани вести