петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Фото: Поделени ваучери за бесплатен такси превоз

Dleenje na vauceri na Vinoskop 2014 (3)

Последни вести

Синоќа министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и претставници од Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата, го посетија фестивалот на виното “Виноскоп 2014”, каде на присутните им делеа бесплатни ваучери за користење на такси превоз.

Целта на оваа активност е посетителите на фестивалот на виното “Виноскоп 2014”, кои конзумираат алкохол, да се охрабрат да не ги користат своите автомобили за превоз, туку да го користат градскиот јавен транспорт,да одат пеш или да го користат такси превозот во Скопје.

Dleenje na vauceri na Vinoskop 2014 (1)

Оваа акција е дел од активностите во рамките на кампањата за безбедност во сообраќајот „Почитувај ги правилата, почитувај го животот” и истата се реализира во соработка со поголем број на такси компании и Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата.

Dleenje na vauceri na Vinoskop 2014 (2)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести