вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ФОТО) Погледнете ги сликите од венчавката на Клуни

vencavka-1a

Последни вести

vencavka 1Холивудскиот заводник Џорџ Клуни за викендот се ожени со својата девојка Амал Аламудин, а ексклузивните фотографии од раскошната венчавка најпосле се објавени.

Како и Бред Пит и Анџелина Џоли, така и Клуни правата на фотографиите ги продаде на два магазина. На сликите невестата носела венчаница од тантела од Оскар де ла Рента, додека Клуни бил во елегантен костум Армани.

Двојката, венчавката ја направи за околу 100 гости меѓу кои Били Мареј, Ана Винтур и Емили Блант. Церемонијата на венчавка траела половина час, а општинската венчавка ја направиле во понеделникот.

Венчавката се случила на зајдисонце во хотел со седум ѕвезди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести