Магазин

ФОТО: Погледнете каква девојка има Ал Пачино!

ФОТО: Погледнете каква девојка има Ал Пачино!

Познатиот актер Ал Пачино гостуваше на интернационалниот филмски фестивал во Торонто во друштво на долгогодишната девојка.

Избраничката на Пачино е Лусија Сола, аргентинска актерка, и заедно се веќе 4 години. По филмската проекција, славната двојка се појави на вечера на една добротворна организација како почесни гости.

al1

Ал Пачино од претходните врски има три деца, ќерката Џули Мари (24) со некогашната учителка по глума и близнаците Џејмс и Оливија Роуз со поранешната партнерка.

Актерот никогаш официјално не бил во брак.