вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Погледнете каква девојка има Ал Пачино!

al

Последни вести

Познатиот актер Ал Пачино гостуваше на интернационалниот филмски фестивал во Торонто во друштво на долгогодишната девојка.

Избраничката на Пачино е Лусија Сола, аргентинска актерка, и заедно се веќе 4 години. По филмската проекција, славната двојка се појави на вечера на една добротворна организација како почесни гости.

al1

Ал Пачино од претходните врски има три деца, ќерката Џули Мари (24) со некогашната учителка по глума и близнаците Џејмс и Оливија Роуз со поранешната партнерка.

Актерот никогаш официјално не бил во брак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести