среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

ФОТО: Погребан пејачот и композитор Боба Стефановиќ

1boba500

Последни вести

Пајачот и композитор Боба Стефановиќ беше погребан денеска на новите гробишта во Белград.

Последна почит  на еден од најголемите шармери на југословенската поп-сцена, му оддадоа неговото семејство, бројни пријатели и колеги, меѓу кои Сузана Манчиќ, Раде Радивојевиќ, Зафир Хаџиманов, Маја Оџаклиесвка, Миша Алексиќ и уште многу други.

2boba500

Како што пренесува српски Блиц, Стефановиќ бил погребан во апсолутна тишина. Никој од присутните не одржал говор за време на погребот.

3boba500

Боба Стефановиќ, кој зад себе има богата кариера, почина на 9. Февруари во Белград на 69-годишна возраст.

Фото: Блиц.рс

Најчитани вести