петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

ФОТО: Покриена дупката која беше закана за училиштето во Страчинци

pred-1

Поврзани вести

Покриена е дупката која се закануваше да го сруши училиштето во селото Страчинци.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска е во посета на селото Страчинци, каде забележливо е значително подобрување на состојбата од посетата во понеделникот.

pred-2
ПРЕД

-Тоа што го ветивте се исполни. Мислевме за 30 дена нема да влеземе во куќите, се’ се расчисти за 3 дена, изјави Аднан Ајрула, претседател на месната заедница во село Страчинци.

potoa-1
ПОТОА

Министерот Мисајловски информираше дека досега 1.200 проценки се извршени од над 40 тимови кои работат на терен, а активно ангажирани се и 300 градежни машини. На располагање се и 1.200 водни пумпи.

potoa-2
ПОТОА

Најчитани вести