среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Полицајците со маски патролираат по скопските улици

Полицискиот синдикат им подели заштитни маски на колегите на улица за да ги заштити од загадувањето

policajci2

Поврзани вести

Македонскиот полициски синдикат во обид да ги заштити од загадувањето своите членови кои се на должност по скопски улици денеска им делеше заштитни маски.

На полицајците кои патролираат по улиците или го регулираат сообраќајот, но и на оние во полициските станици МПС им подели над 3.000 заштитни маски.

policjaci1

Полицајците на улица со заштитни маски

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести