четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Фото: Полицијата ги отстранува дивите тезгаџии на Бит Пазар

pazar-500

Последни вести

Во моментов на Бит Пазар во тек е акција за отстранување на тезгите на дивите препродавачи поради што има и зголемено присуство на полициja.

Отстранети се сите нелегално поставени тезги на тротоарот долж булеварот “Крсте Петков Мисирков” од раскрсницата со булеварот “Гоце Делчев” до тезгите на кои се продаваат цвеќиња. На овој тротоар на монтажни тезги се продаваше се, од облека, влечки, ташни до секакви делови за техника.

Во моментов полицијата разговара со продавачите на тезгите со цвеќиња кои се единствените што уште не се отстранети.

a-500

polic-500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести