четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Полициска акција на пластичарска улица во Скопје

plasticarska

Последни вести

Утрово кај познатата Пластичарска улица во Скопје во тек беше полициска акција, објави Република.

Фоторепортерот на весникот „уловил“ дел од акцијата. Од Министтерството за внатрешни работи велат дека тие асистирале на барање на град Скопје. Од градот велат дека ќе ги соопштат деталите во текот на денот.

 

plasti

plasti-1

ФОТО: Ѓорѓи Личовски / Република

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести