вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Фото: Полициски блокади на автопатот Скопје-Тетово

dzandari1_thumb_medium500_281

Последни вести

На двете патарини до Тетово има полициски контроли, се легитимираат сите возила, јавува Спортмедиа.

Неколку „сомнителни“, во кои имало млади момчиња не биле пуштени да минат, поради сомнение дека станува збор за навивачи на Вардар.

Неприсуство на гостински навивачи беше договорено на состанокот на клубовите во ФФМ.

Натпреварот Шкендија-Вардар започнува за 10 миунути.

ФОТО: Спортмедиа.мк

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести