вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ФОТО: Хеликоптерска несреќа во Струмица, четворица загинати

image (1)

Последни вести

Полициски хеликоптер се урна вечерва  oколу 22 часот во близина на Струмица.  Точниот број на патници во хеликоптерот не се знае, но според неофицијални информации загинале две или четири лица. Според првичните информации се работи за несреќен случај.

image (3)

Противпожарните екипи ги гаснат остатоците од хеликоптерот по несреќниот пад, а увидот уште е во тек. Според првичните информации од очевидци на терен, хеликоптерот најверојатно закачил предавателски антени во близина на Кванташкиот пазар во Струмица.

image

Хеликоптерот доаѓал од правецот на Ново Село кон Струмица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести