среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

ФОТО: Полициски специјалци влегоа во Гошинце, ситуацијата под контрола

prva_thumb_medium500_281

Последни вести

Полицијата со оклопни возила се стационира кај браната Липково, и го затвори пристапот. Реонот околу селото го надлетуваат хеликоптери и беспилотни летала. Полициски екипи има во селото Липково. Според нашите информации во моментов се врши увид, а во селото Гошинце има голем број полициски сили. Теренот го надгледуваат хеликоптери на МВР, објави ВЕЧЕР.

Фото: Прес 24

prva

vtora

treta

cetvrta

petta

Најчитани вести