петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

ФОТО: Полските навивачи го предвидоа резултатот на натпреварот?

poljaci-eden-gol-615x400

Поврзани вести

Македонија загуби со еден гол разлика од Полска, а домашните навивачи точно го предвидоа конечниот резултат.

Тие пред самиот почеток на натпреварот со нашата селекција, излегоа со голем транспарент на трибините, и со подготвена порака на хартиени листови… Она што е занимливо е токму тоа што го пишуваше на овие транспаренти.

Бидете спокојни, и така ќе победиме со еден гол…

Најчитани вести