среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ФОТО: Помал пожар избувна во зградата на Обвинителството

95000A9564A81A9793458F7FEC8

Последни вести

Помал пожар кој избувна во една од канцелариите во Основното јавно обвинителство во Скопје, предизвика паника меѓу вработените во новата зграда во центарот на Скопје, пишува „Утрински весник“.

На терен излегоа три возила на Противпожарната единица, по што огнот беше ставен во контрола.

Како што потврдија од полицијата, инцидентот се случил денеска околу 13 часот. Нема повредени ниту е причинета поголема материјална штета.

Од скопската Противпожарна единица ни рекоа дека причина за пожарот е отпушок од цигара фрлен во кошница за отпадоци.

фото: Утрински весник

Најчитани вести