четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

ФОТО: Поплавен подвозникот кај Ферпшед

podvoznik

Поврзани вести

Една од критичните точки, подвозникот кај булеварот „Киро Глигоров” во близина на складиштата на Фершпед е поплавен.

Големо количество на вода е насобрано под подвозникот поради силните врнежи од дожд кои го зафатија Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести