четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

ФОТО: Поплави во центарот на Солун

s

Поврзани вести

Пороен дожд предизвика поплави низ улиците на Солун.

Отежнато е движењето на автомобилите и пешаците, а имало и времен прекин во снабдувањето со струја на делови од градот и биле предизвикани и доцнења на летовите од солунскиот аеродром.

s1

s2

s4

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести