четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 26

ФОТО: Попоски на средби со граѓаните на Тетово

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ВМРО ДПМНЕ во Изборната единица 6 денеска беше во посета на Тетово

poposki-penzioneri1

Поврзани вести

Денешните активности на носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија” во изборната единица 6, Никола Попоски, продолжија во градот Тетово каде што оствари средба со тамошните пензионери во Здружението на пензионери.

poposki-penzioneri2

Попоски ја посети Шарената џамија во Тетово, каде што се сретна со тетовскиот Имам. Имамот истакна дека џамијата е од особено културно значење за Република Македонија бидејќи што претставува единствен објект од таков тип во целиот свет.

poposki-imam-500

Оттаму, носителот Попоски ја продолжи посетата на Тетово во галеријата-Амам каде што имаше изложба од македонскиот уметник Никола Јовановски.

poposki-galerija1-500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести