вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Поради сообраќајка блокиран патниот правец Скопје – Велес

kamion

Последни вести

Поради сообраќајна незгода на патниот правец Скопје-Велес пред тунелот Катланово, сообраќајот е во прекин за сите видови на возила.

Попладнево шлепер излета од патот, поради што пред влезот на Скопје се создаде долга колона возила кои веќе подолго време чекаат да се расчисти патот.

veles_skopje

Најчитани вести