среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Посетете ја Италија и побегнете од реалноста

italija

Поврзани вести

Италија е позната по спомениците, културата и уметноста кои ги има во изобилие. Никој не останал рамнодушен на тамошната храна, музика, но и на секогаш веселите и дружељубиви Италијанци.

Она што ја чини земјата уште поинтересна се градовите со куќи со колоритни фасади, кои изгледаат нереално, како од бајка.

Погледнете…

i1

i2

i3

i4

i5

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести