понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Последно збогум за телохранителот на Аркан

Покрај најблиските и неговите соборци дојдоа да се простат од него.

radeee

Поврзани вести

Пред два дена на градските гробишта во Белград беше погребан педесет и едногодишниот Раде Ракоњац, поранешниот телохранител на Аркан.

На погребот покрај неговите најблиски роднини и пријатели присуствуваа и голем дел од неговите соборци од Доброволната гарда на Аркан.

pogreb

pogreb1

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести