петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Фото+ Видео: Повредените од сообраќајката, надвор од животна опасност

avtobus500

Поврзани вести

Вкупно 21 лице се примени во Клиничката болница во Битола со скршеници и други повреди од сообраќајката која денеска напладне се случи кај месноста Бели Мост близу Демир Хисар во која директно се судрија два автобуса. Осуммина од повредените се примени на ортопедија, шест на хирургија, а пет лица на неврохирургија.

Една жена се наоѓа на интензивна нега и е со потешки повреди, но е надвор од животна опасност. Останатите повредени по укажаната лекарска помош биле пуштени на домашно лекување.

avtobus1500

Несреќата се случи при директен судир на двата автобуси, по што едниот паднал во река. Полицијата се уште го извршува увидот, а како што објави Канал 5 според првичните проценки направена е материјална штета од околу 30.000 евра.

Видео: ТВ Тера

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести