вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Повторно настрада домот на Буралиева

buraaa

Последни вести

Домот на пратеничката на СДСМ Љубица Буралиева повторно е на мета на насилници, објавува Денешен. Утрово во полиција е пријавено дека пред влезот на нејзината зграда, некој повторно со црн спреј испишувал заканувачки пораки.

Ова е втор пат за една недела да настрада домот на пратеничката Буралиева. ЗА разлика од пред една ндела коа насилниците стигнаа до вратата на пратеничката, овој пат застанаа пред нејзината зграда.

Најчитани вести