понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 63

ФОТО: Повторно осквернавени спомениците кои беа исчистени

skvernavenje-zena-park

Последни вести

Демонстрантите организирани од СДСМ и СОРОС повторно удрија по граѓаните. Тие повторно со боја и спрејови удрија по спомениците кои претходно совесни граѓани ги исчистија.

Покрај граѓаните вандализираните културни обележја кои изминативе неколку недели беа уништени со боја од страна на демонстрантите на Шарената Револуција се чистеа и од страна на службите на Град Скопје.

skvernavenje-zena-park2

Најчитани вести