вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Повторно замрзнаа Нијагарините водопади

По втор пат замрзнаа Нијагарините водопади.

nijagaraaa

Поврзани вести

Втор пат годинава, ниските темпертури ги замрзнаа Нијагарините водопади, на границата меѓу Америка и Канада.

Неверојатно е како студот успеа да замрзне толкаво  количество вода кое постојано паѓа.

Експертите остнаа зачудени, бидејќи е речиси невоможно да се замрзне огромен водопад, а оваа година тоа се случи дури два пати.

Frozen: Lights that usually reflect the water of Niagara Falls illuminate the ice after it froze over on Monday

Причината за оваа ретка, но прекрасна игра на природата е поларниот ворткс кој оваа зима го погоди американскиот континент.

Icy: A man is pictured walking in front of the partially frozen American side of the Falls as subfreezing temperatures freeze the Northeast

Bundle up: People walk along the U.S. side of the Falls bundled up to protect against the subfreezing temperatures

Take two: This is the second time Niagara Falls have frozen over this winter, which is rare for the western New York tourist attraction

Brrr: The temperatures at the Falls were at a high of 9 degrees F on Monday, with a low of -1

Horseshoe: The Horseshoe Falls are almost completely frozen over and mist rises above the icy water

Gorgeous: Lights illuminate the frozen Falls as temperatures drop into single digits

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести