четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Познат холивудски актер ни ја честиташе независноста

duhamel

Последни вести

Актерот Џош Духамел, познат по улогата во серијалот „Трансформери“, но и серијата на NBC – „Лас Вегас“, на Фејсбук им го честиташе Денот на независноста на сите пријатели од Македонија.

Во својата честитка, објавена пред десетина на фан-страницата на Фејсбук, Духамел напиша:

Happy Independence Day to all my friends in beautiful Macedonia! Hope you’re having a great time celebrating.

Ова не е првпат Духамел да се јави со честитка кон нашата земја. Пред две години, познатиот актер ни го честиташе Илинден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести