Балкан

ФОТО: Познат режисер од Србија почина среде прес конференција

ФОТО: Познат режисер од Србија почина среде прес конференција

Познатиот телевизиски и филмски режисер од Србија, Петар Недељковиќ почина синоќа среде прес – конференција за својот најнов документарец.

За време на презентацијата му се слошило, по што присутните повикале итна помош, но според информации на српскиот Блиц, режисерот за жал починал.

Недељковиќ во неговиот филм се занимава со жртвите на руските доброволци за одбрана на Вишеград во март 1993 година.

Нека почива во мир!