сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Позната адвокатка убиена пред својата кацеларија

adv

Последни вести

Бомба поставена на влезната врата од канцеларијата на познатата адвокатката Јасмина Коричиќ утрово експлодирала кога таа се обидела да влезе во својата адвокатска канцреларија во Бихаќ, БиХ, извести Аваз.

adv1

adv2

Бомбата, според полицијата не била активирана од далечински уред, туку била врзана за вратата. Адвокатката починала на лице место.

 

Најчитани вести