петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Пратеник на СДСМ полицајците ги нарекува кучиња

stefan_bogoev

Поврзани вести

Пратеникот од редовите на СДСМ, Стефан Богоев преку социјалните мрежи полициските службеници ги нарече кучиња, пишува „Курир“.

stefan-bogoev-fb1Обоените фасади веднаш ги реновираат, а домовите и болниците со години скапуваат! Криминалците седат во Влада, а кучињата апсат граѓани! Е па, на ти куцо мевце, во 6 сме пред СЈО, напиша Богоев на Фејсбук.

За потсетување покрај ваквите навреди, на протестите организирани од СДСМ и невладините на Сорос, на полициските службеници им беше порача „Пак да ви се деси Куманово“.

Хулиганите на СДСМ за време на протестите ги напаѓаа полициските службеници со разни тврди предмети што резултираше со неколкумина повредени полицајци.

Најчитани вести